Ogłoszenia duszpasterskie

27. Niedziela ZWYKŁA – 6 październik 2019r.

1) Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami oraz kandydatów do bierzmowania, do udziału w Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszych kościołach parafialnych odprawiane są od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty po Mszy św. w Strzyżewie Kościelnym ok. godz. 9.30.W tym roku główną intencją, na cały miesiąc październik jest modlitwa za MISJE i MISJONARZY, z racji ogłoszonego przez papieża Franciszka – Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.
2) W miesiącu październiku, z uwagi na nabożeństwa różańcowe, biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku od godz. 18.15 oraz w soboty od godz. 10.00. W ważnych sprawach kontakt telefoniczny, podany na drzwiach biura, w gablocie lub na stronie Facebook parafii.
3) W poniedziałek z racji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, podczas Mszy św. o godz. 17.00 w Strzyżewie Kościelnym, będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia przyniesionych przez wiernych różańców. Możemy tego dnia ofiarować komuś różaniec, jako prezent i pamięć w modlitwie. Obrzęd poświecenia różańców dzieci przed I Komunią św., odbędzie się osobno na nabożeństwie z ich udziałem, pod koniec miesiąca.
4) W niedzielę, za tydzień (13 października) przeżywać będziemy 19.Dzień Papieski, upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II oraz jego nauczanie. W tym dniu,odczytany będzie specjalny List Pasterski i przeprowadzona zostanie przed kościołami ogólnopolska zbiórka do puszek, na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Organizatorami całej akcji jest powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku Fundacja „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Przyszła niedziela to także dzień wyborów parlamentarnych, pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
5) Również w przyszłą niedzielę(13 października)w kościele w Strzyżewie Kościelnym, odbędzie się comiesięczne spotkanie Wspólnoty Maryjnej im. św. Bernadety Soubirous. O godz. 14.00 nabożeństwo różańcowe w kościele, następnie spotkanie przy herbacie, kawie i ciastku oraz film dokumentalny. Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest pobożność maryjna.
6) W zakrystii i biurze parafialnym, są do nabycia bardzo ładnie wydane Kalendarze misyjne na rok 2020. Jedne z nich to kalendarze Misjonarzy Kombonianów.
7) Nasza parafia na terenie wsi Strzyżewo Smykowe, posiada jeszcze na sprzedaż kilka działek budowlanych. Szczegóły w biurze parafialnym.
8) Zgodnie z życzeniem Ks. Abp. Wojciecha Polaka – Prymasa Polski, na zakończenie każdej niedzielnej Mszy świętej w październiku, podejmujemy modlitwę do Świętej Rodziny w intencji wszystkich rodzin oraz Kongresu Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się w Gnieźnie w dniach 24-27 października br.:
Modlitwa do Świętej Rodziny
Jezu, Maryjo i Józefie, w was kontemplujemy blask prawdziwej miłości i do was zwracamy się z ufnością.
Święta Rodzino z Nazaretu niech nigdy więcej w naszych rodzinach, nikt nie doświadcza przemocy, zamknięcia i podziałów: ktokolwiek został zraniony albo zgorszony, niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.
Święta Rodzino z Nazaretu, przywróć wszystkim świadomość sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny, jej piękna w Bożym zamyśle. Jezu, Maryjo i Józefie,usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania!A M E N