Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niedziela A D W E N T U – 1 grudzień 2019 r.

ADWENT 2019

1) Tradycyjne RORATY, czyli Msza św. ku czci Matki Bożej na którą zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami: – w poniedziałek i środę,a takżew tym tygodniu dodatkowo wpiątek w Strzyżewie Kościelnym;oraz- we wtorek i czwartek w Jankowie Dolnym, zawsze o godz. 17.00. W okresie adwentu nie ma nabożeństw do św. Judy Tadeusza we wtorek i MB Nieustającej Pomocy w środę.

2) W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w czwartek w Jankowie Dolnym spowiedź św. od godz. 16.15 do 16.50; w piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych, natomiast w Strzyżewie Kościelnym spowiedź św. od godz. 16.15 do 16.50. W sobotę, po Mszy św. porannej o godz. 9.00 w Strzyżewie Kościelnym, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej. Również w sobotę (7 XII) o godz. 10.00 wyjazd sprzed kościoła w Strzyżewie Kościelnym, zgłoszonych uczestników na uroczystości 28. rocznicy powstania Radia Maryja do Torunia. Bardzo proszę o punktualność.

3) W dzisiejszą niedzielę kończy się możliwość składania Wymienianek Rocznych. Od przyszłej niedzieli (8 XII), będą one odprawiane jako intencja Mszy św. w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 9.30 w Jankowie Dolnym i o godz. 11.00 w Strzyżewie Kościelnym. Ze względu na ich ilość, będą one odczytywane zawsze 10 min. przed rozpoczęciem Eucharystii. Jest to informacja zwłaszcza dla tych osób, które je zgłosiły.

4) Od dzisiejszej niedzieli w Jankowie Dolnym w zakrystii i w Strzyżewie Kościelnym w biurze parafialnym, można nabyć świece CARITAS w cenie 7 zł i opłatki za dobrowolną ofiarę.

5) W sobotę 7 grudnia w godz. 10.00 – 16.00 odbędzie sięwPrymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie Dzień skupienia dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia wzwyż). Bliższe informacje i zapisy u Ks. Proboszcza.

6) W przyszłą niedzielę (8 XII) w kościele w Strzyżewie Kościelnym, odbędzie się comiesięczne spotkanie Wspólnoty Maryjnej im. św. Bernadety Soubirous. O godz. 14.00 modlitwa różańcowa, następnie spotkanie przy herbacie, kawie i ciastku w świetlicy z gościem p. Krzysztofem Ostrowskim – lekarzem i wykład pt. Jak żyć długo i zdrowo. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie i spotkaniu.

7) W ostatnich dniach w gablocie przy kościele w Strzyżewie Kościelnym, zostało zamontowane oświetlenie energooszczędne LED. Składam serdeczne podziękowanie panom: Józefowi Basińskiemu i Jackowi Basińskiemu za wykonane prace – Bóg zapłać !

8) Zapraszam do wstąpienia nowych kandydatów po I Komunii św. do posługi ministranta i lektora. Zachęcam też odważnych dorosłych kobiety i mężczyzn, do posługi czytania Słowa Bożego.

9) Polecajmy Europę, naszą Ojczyznę, Parafie i nawrócenie dla naszych nieprzyjaciół, szczególnemu wstawiennictwu Św. Michała Archanioła.