Ogłoszenia duszpasterskie

4. Niedziela ZWYKŁA – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – 2 luty 2020 r.

1) W dzisiejszą niedzielę, z racji przypadającego Święta Ofiarowania Pańskiego, nazywanego także świętem Matki Bożej Gromnicznej, podczas wszystkich Mszy św. ma miejsce obrzęd pobłogosławienia przyniesionych przez nas świec, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Bardzo proszę, aby świece zabezpieczyć okapnikami. Dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii św. będą miały pobłogosławione swoje świece i spotkanie po zakończeniu zimowych ferii szkolnych.

2) 2 lutego, corocznieobchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele,  za siostry i braci zakonnych oraz inne osoby konsekrowane, które tego dnia odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. W sposób szczególny pamiętajmy o zakonnikach i zakonnicach z Gniezna oraz pochodzących z naszych parafii: br. Tomaszu Basińskim – kombonianinie ze Strzyżewa Kościelnego i ks. Dionizym Mrozie – salezjaninie z Jankowa Dolnego.

3) Od poniedziałku 3 lutego, rozpoczynają się prace przy usuwaniu trzech lip w środkowej części naszego parafialnego cmentarza oraz wysokiego świerku w dolnej jego części. Prace przewidziane są przez tydzień i wykonywać je będzie specjalistyczna firma GARDENIA z Gniezna. Firma wykonująca prace prosi, aby z grobów znajdujących się w okolicy w/w drzew usunąć: znicze, kwiaty i przedmioty luźne, gdyż każdy z tych grobów będzie przez wykonawców zabezpieczony.  

4) Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie, zaprasza w poniedziałek 3 lutego br., o godz. 18.00 na debatę otwierającą cykl spotkań pt. Kryzys czy przemiana społeczna rodziny? Aktualność nauczania Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Szczegóły na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej i naszej parafialnej.

5) W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca: w czwartek w Jankowie Dolnym spowiedź św. od godz. 16.15 do 16.50, następnie Msza św. i nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji powołań. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. W Strzyżewie Kościelnym spowiedź św. od godz. 16.15 do 16.50, następnie Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

6) W przyszłą niedzielę (9 lutego), o godz. 9.30 i 11.00 comiesięczna Msza św. w intencji zmarłych podanych w Wymieniankach Rocznych. Również w przyszłą niedzielę, odbędzie się comiesięczne spotkanie Wspólnoty Maryjnej im. św. Bernadety Soubirous, która przeżywa w tym miesiącu rok swojej działalności.
O godz. 14.00 w kościele w Strzyżewie Kościelnym, modlitwa różańcowa w intencji chorych oraz błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem tzw. Lourdzkie. Po nabożeństwie spotkanie w świetlicy wiejskiej przy herbacie, kawie i ciastku. Zapraszamy do udziału wszystkich, zwłaszcza starszych.  

7) Polecajmy Europę, naszą Ojczyznę, Parafie i nawrócenie dla naszych nieprzyjaciół, szczególnemu wstawiennictwu Św. Michała Archanioła:                                                                                                                                     

Święty Michale Archaniele,
wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.