Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 5. Niedziela ZWYKŁA – 9 luty 2020 r.

1)  Składka z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca będzie tradycyjnie przekazana na fundusz remontowo-inwestycyjny.

2) Dobiegły końca prace przy usuwaniu trzech lip w środkowej części naszego parafialnego cmentarza, wysokiego świerku w dolnej jego części oraz daglezji przy kościele od strony skarpy. Prace wykonywała specjalistyczna firma GARDENIA z Gniezna.

3) W dzisiejszą niedzielę, odbędzie się comiesięczne spotkanie Wspólnoty Maryjnej im. św. Bernadety Soubirous, która przeżywa w tym miesiącu rok swojej działalności. O godz. 14.00 w kościele w Strzyżewie Kościelnym, modlitwa różańcowa w intencji chorych oraz błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem tzw. Lourdzkie. Po nabożeństwie spotkanie w świetlicy wiejskiej przy herbacie, kawie i ciastku. Zapraszamy do udziału wszystkich, zwłaszcza starszych.  

4) We wtorek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przeżywać będziemy 28. Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w poniedziałek 10 lutego w Strzyżewie Kościelnym i we wtorek 11 lutego w Jankowie Dolnym, podczas Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd Namaszczenia chorych. Zapraszam wszystkich w podeszłym wieku oraz wszystkich doświadczonych cierpieniem, którzy mogą dotrzeć do kościoła i z tego sakramentu pragną skorzystać. Do tego sakramentu przystępujemy w stanie łaski uświęcającej. 

5) W czwartek (13 II) w Jankowie Dolnym oraz w piątek (14 II) w Strzyżewie Kościelnym o godz. 17.00, odprawiona będzie Msza św. z udziałem rodziców i dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii św. W czasie Mszy św. dzieci będą miały pobłogosławione swoje świece.  Po Mszy św. kolejne spotkanie organizacyjne w kościele. Bardzo proszę o przybycie z dzieckiem, przynajmniej jednego z rodziców lub opiekunów.  

6) Codziennie przez cały rok, w innym kościele lub kaplicy naszej archidiecezji odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla naszych parafii terminem takich Adoracji jest corocznie 16 luty dla Strzyżewa Kościelnego i 23 luty dla Jankowa Dolnego. W związku z tym, w niedzielę 16 lutego w Strzyżewie Kościelnym – Adoracja Najświętszego Sakramentu po ostatniej Mszy św. o godz. 11.00, a zakończona nabożeństwem Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Nie pozwólmy, aby w tym czasie Pan Jezus pozostał sam, znajdźmy chwilę i przynieśmy mu w osobistej modlitwie nasze radości i smutki.

7) W poniedziałek 3 lutego zmarł śp. Czesław Mróz, z parafii Jankowo Dolne. Ojciec ks. Dionizego Mroza. Uroczystości pogrzebowe, odbyły się w piątek 7 lutego w kościele p.w. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie. Zmarły spoczął na cmentarzu p.w. św. Wawrzyńca w Gnieźnie. Polecajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…      

8) Polecajmy Europę, naszą Ojczyznę, Parafie i nawrócenie dla naszych nieprzyjaciół, szczególnemu wstawiennictwu Św. Michała Archanioła:  

OBJAWIENIE W LOURDES
11 LUTY 1858