Ogłoszenia duszpasterskie 6. Niedziela ZWYKŁA – 16 luty 2020 r.

1) Codziennie przez cały rok, w innym kościele lub kaplicy naszej archidiecezji odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla naszych parafii terminem takich Adoracji jest corocznie 16 luty dla Strzyżewa Kościelnego i 23 luty dla Jankowa Dolnego. W związku z tym, w dzisiejszą niedzielę w Strzyżewie Kościelnym – Adoracja Najświętszego Sakramentu po ostatniej Mszy św. o godz. 11.00, a zakończona nabożeństwem Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Natomiast za tydzień w niedzielę, 23 lutego – Adoracja Najświętszego Sakramentu w Jankowie Dolnym po Mszy św. o godz. 9.30, a zakończona nabożeństwem Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Nie pozwólmy, aby w tym czasie Pan Jezus pozostał sam, znajdźmy chwilę i przynieśmy mu w osobistej modlitwie nasze radości i smutki.

2) Z okazji przypadającej w tym roku 100-nej rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, organizowana jest w dniach 14 – 21 maja br. Narodowa Pielgrzymka do Rzymu Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Szczegółowe informacje podane są w gablocie i na stronie internetowej parafii:

3) Składka z drugiej niedzieli miesiąca, tradycyjnie została przekazana na fundusz remontowo-inwestycyjny i wyniosła: w Jankowie Dolnym 1.394zł, w Strzyżewie Kościelnym 1.255zł. Dziękuję wszystkim za każdą ofiarę i odwdzięczam się modlitwą.

4) Dziękuję rodzinie z parafii w Jankowie Dolnym, która prosiła pozostać anonimowa, za ofiarowanie dwóch nowych klęczników do kościoła.

5) Polecajmy Europę, naszą Ojczyznę, Parafie i nawrócenie dla naszych nieprzyjaciół, szczególnemu wstawiennictwu Św. Michała Archanioła.