Aktualności

Apel Prymasa Polski

Prymas Polski abp Wojciech Polak wezwał do modlitwy za osoby zakażone koronawirusem. W rozmowie z Polskim Radiem zaznaczył, że w obecnej sytuacji ważne jest zachowanie spokoju i nie sianie paniki.

„Postępując wzorem papieża Franciszka módlmy się za chorych, za tych też, którzy są dotknięci koronawirusem oraz pamiętajmy, że nasze życie jest w rękach Boga, a także o tym, że oddajemy Mu chwałę postępując mądrze i roztropnie” – powiedział Prymas Polski. Jak dodał, istotne jest przestrzeganie zasad higieny, a także zaleceń służb sanitarnych. Za przykład odpowiedniego postępowania abp Polak podał pacjenta w województwie lubuskim, który nie poszedł do przychodni, tylko wezwał pomoc telefonicznie.


Abp Wojciech Polak zaznaczył, że rola duchownych w obecnej sytuacji jest też bardzo istotna, bo powinni przekazywać informacje inspektora sanitarnego, a także uspokajać wiernych. Prymas Polski dodał, że Kościół musi słuchać zaleceń służb państwowych w kwestii ewentualnego odwoływania zgromadzeń religijnych, czy wyjazdów pielgrzymów. „Nie będziemy odwoływać nabożeństw tylko dlatego, że nam się tak widzi, ale będziemy się stosować do tego, co jest informacją państwową” – zaznaczył.


źródło:
IAR
http://www.archidiecezja.pl/aktualnosci/apel_prymasa_polski.html