Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 5. Niedziela WIELKANOCNA – 10 maj 2020 r.

1) Trwa piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszam serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych z Litanią loretańską. Wspólna modlitwa w kościele przed wystawionym Najśw. Sakr. od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. o godz. 9.00. Ze względu na ograniczoną ilość osób w kościołach, zachęcam w tym czasie do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską w naszych domach.

2) W środę przypada 103. rocznica fatimska. Od 13 maja 1917 roku troje pastuszków w pobliżu portugalskiej wsi Fatima przeżywało wielokrotnie objawienia maryjne. Matka Boża wielokrotnie wzywała do pokuty i prosiła o częste odmawianie modlitwy różańcowej. W tym czasie, gdy tak często atakowana jest nasza wiara i profanowane są jej święte symbole, prośmy Matkę Bożą w naszych osobistych modlitwach, o opamiętanie i nawrócenie dla wszystkich naszych nieprzyjaciół. Przez cały maj na ołtarzu Matki Bożej w Strzyżewie Kościelnym wystawione są: figurka Matki Bożej, przywieziona z miejsca objawień oraz relikwie Świętych Dzieci z Fatimy – Franciszka i Hiacynty. W środę w Strzyżewie Kościelnym, zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe, połączone ze śpiewem Maryjnych pieśni, zakończone Apelem Jasnogórskim, początek godz. 20.15.

3) W tym tygodniu okazja do spowiedzi świętej, codziennie 20 min. przed Mszą świętą, z zachowaniem odległości w kolejce i ilości osób w kościele.

4) Podobne jak w ubiegłym miesiącu, w dzisiejszą druga niedzielę, nie ma tzw. składki na fundusz remontowo – inwestycyjny. W czasie trwającej epidemii i ograniczonej liczby wiernych w kościele, składka przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na ten cel.

5) W porozumieniu z Księżmi Proboszczami, posiadającymi cmentarze na terenie gminy Gniezno, m.in. parafii Modliszewko i Zdziechowa, ze względu na drastyczną podwyżkę cen za wywóz śmieci z cmentarza i negatywną odpowiedź Urzędu Gminy Gniezno o częściowym partycypowaniu w tychże kosztach, jesteśmy zmuszeni wprowadzić następujące zasady opłat również na naszym cmentarzu:
> opłata za postawienie nowego pojedynczego pomnika wynosi 1.000 zł i 2.000 zł od pomnika wieloosobowego,
> tzw. pokładne na 20 lat wynosi 500 zł,
> ponadto bardzo proszę do pojemnika cmentarnego wyrzucać tylko to, co konieczne.
Przypominam, że z powyższych opłat utrzymywane są m.in.: wywóz śmieci, woda, podatki, porządkowanie cmentarza (m.in. ostatnia wycinka drzew). Powyższe zasady obowiązują od 01.05.2020 roku.

6) W związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną w naszej Ojczyźnie, zgodnie z zarządzeniem władz państwowych od 20 kwietnia 2020 r. w kościele, może przebywać 1 osoba na 15m2 (bez prezbiterium) = Strzyżewo Kościelne: do 10 osób, Jankowo Dolne: do 25 osób. Do liczby tej nie wlicza się kapłana oraz osób posługujących. Wierni przebywający w kościele na liturgii są zobowiązani posiadać maseczki i być w odległości od siebie. Do obecności w kościele podczas Mszy św. mają pierwszeństwo, osoby zamawiające intencję Mszalną.

7) Podejmując wciąż modlitwę błagalną o oddalenie epidemii, módlmy się również o tak bardzo potrzebny deszcz i dobre urodzaje. Polecajmy tą szczególną intencję wstawiennictwu Św. Michała Archanioła.

FATIMA 1917

Fatima 1917

ks. Sebastian Huebner – Proboszcz

Wybrane TRANSMISJE LITURGII

* Transmisja Mszy św. w niedziele:

– godz. 7.00 w TVP 1

– godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program 1

– godz. 9.30 w TV TRWAM,

– godz. 13.00 w TV POLONIA

* Transmisja Mszy św. z Jasnej Góry:

– od poniedziałku do soboty godz. 13.30 w TV TRWAM

* Transmisja Koronki do Bożego Miłosierdzia:

 – codziennie godz. 15.00 w Radiu Maryja

* Transmisja Różańca świętego:

– codziennie godz. 20.20 w Radiu Maryja oraz w TV TRWAM

* Transmisja Apelu Jasnogórskiego:

– codziennie godz. 21.00 w Radiu Maryja oraz w TV TRWAM