Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 6. Niedziela WIELKANOCNA – 17 maj 2020 r.

1) Trwa piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszam serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych z Litanią loretańską. Wspólna modlitwa w kościele przed wystawionym Najśw. Sakr. od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcam także do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską w naszych domach.

2) W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, podobnie jak w ubiegłą środę w Strzyżewie Kościelnym, tym razem w kościele w Jankowie Dolnym w poniedziałek 18 maja br. o godz. 20.15, zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe, połączone ze śpiewem Maryjnych pieśni, zakończone Apelem Jasnogórskim. Wszystko w podziękowaniu za życie, kapłaństwo i pontyfikat św. Jana Pawła II. Naszej modlitwie towarzyszyć będą relikwie świętego papieża. Wywieśmy w tych dniach, na naszych domach papieską lub naszą narodową flagę oraz portret Ojca świętego.

3) Również w poniedziałek o godz. 18.00 Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio, wyemitują widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach.

4) Od piątku 22 maja do soboty 30 maja, trwać będzie w całym Kościele Nowenna przygotowująca nas do uroczystości
Zesłania Ducha Świętego. Odprawiać ją będziemy w łączności z Nabożeństwem Majowym.

5) Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, kończy się w uroczystość Trójcy Świętej (7 czerwca). W tym tygodniu okazja do spowiedzi świętej 20 min. przed Mszą świętą, z zachowaniem odległości w kolejce i ilości osób w kościele.

6) W związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną w naszej Ojczyźnie, władze państwowe wprowadziły kolejne, nowe zmiany dotyczące ilości osób w naszych świątyniach. Od niedzieli 17 maja 2020r. w kościele, może przebywać 1 osoba na 10m2 = Strzyżewo Kościelne: do 25 osób, Jankowo Dolne: do 40 osób. Do liczby tej nie wlicza się kapłana oraz osób posługujących. Wierni przebywający w kościele na liturgii są zobowiązani posiadać maseczki i być w odległości od siebie. Do obecności w kościele podczas Mszy św. mają pierwszeństwo, osoby zamawiające intencję Mszalną, które uprzejmie proszę o wcześniejszą obecność danego dnia w świątyni.

7) Podejmując wciąż modlitwę błagalną o oddalenie epidemii, módlmy się również o tak bardzo potrzebny deszcz i dobre urodzaje. Polecajmy tą szczególną intencję wstawiennictwu Św. Michała Archanioła.

100. rocznica urodzin
Św. Jana Pawła II

ks. Sebastian Huebner – proboszcz

Wybrane TRANSMISJE LITURGII

* Transmisja Mszy św. w niedziele:

– godz. 7.00 w TVP 1

– godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program 1

– godz. 9.30 w TV TRWAM,

– godz. 13.00 w TV POLONIA

* Transmisja Mszy św. z Jasnej Góry:

– od poniedziałku do soboty godz. 13.30 w TV TRWAM

* Transmisja Koronki do Bożego Miłosierdzia:

 – codziennie godz. 15.00 w Radiu Maryja

* Transmisja Różańca świętego:

– codziennie godz. 20.20 w Radiu Maryja oraz w TV TRWAM

* Transmisja Apelu Jasnogórskiego:

– codziennie godz. 21.00 w Radiu Maryja oraz w TV TRWAM