Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24 maj 2020 r.

1) Zapraszam serdecznie do udziału w ostatnich już nabożeństwach majowych z Litanią loretańską. Wspólna modlitwa w kościele przed wystawionym Najśw. Sakr. od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcam także do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską w naszych domach.

2) Do soboty 30 maja, trwa w całym Kościele Nowenna przygotowująca nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Odprawiamy ją w łączności z Nabożeństwem Majowym.

3) Najbliższy wtorek (26 maja) to dzień szczególnej pamięci o naszych MAMACH. Żyjącym, życzymy wielu Bożych łask i szczególnej opieki Matki Bożej oraz wdzięczności od dzieci, dla zmarłych modlimy się o dar nieba. Szczególna modlitwa w intencji wszystkich mam, podczas Mszy św. i nabożeństwa majowego we wtorek ogodz. 17.00 w Jankowie Dolnym.

4) W najbliższym tygodniu po nabożeństwie majowym ok. godz. 18.00, odbędą się po długiej przerwie (ze względy na epidemię) spotkania organizacyjne dla rodziców, dotyczące nowych terminów Bierzmowania oraz I Komunii św. Ze względu na ograniczoną ilość osób w kościele dla przeprowadzenia spotkań, proszę o obecność tylko rodziców, przynajmniej jednego lub opiekuna dziecka:                                                 

> Dla Bierzmowania – wtorek 26 maj, kościół w Jankowie Dolnym

> Dla I Komunii św. – środa 27 maj, kościół w Strzyżewie Kościelnym

> Dla I Komunii św. – czwartek 28 maj, kościół w Jankowie Dolnym

Ze względy na powyższe spotkania, w tych dniach biuro parafialne będzie nieczynne. W ważnych sprawach, proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny.  

5) W czwartek 28 maja mija 39. rocz. śmierci Kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja planowana była na 7 czerwca br. Hierarchowie kościelni nie wyznaczyli jeszcze nowej daty wydarzenia, która będzie uzgadniana przy uwzględnieniu sytuacji epidemiologicznej.

6) W piątek 29 maja br. przypada 20. rocz. wybudowania i poświęcenia nowego kościoła parafialnego w Jankowie Dolnym. Kościół ten poświęcił Abp Henryk Muszyński, natomiast sama parafia po bardzo długich latach przerwy, została wznowiona przez kard. Józefa Glempa 1 stycznia 1988r. Uroczystości dziękczynne odbędą się w połączeniu z tegorocznym odpustem w październiku.
Natomiast w sobotę 30 maja, na zakończenie Mszy św. wieczornej w Jankowie Dolnym, odprawimy nabożeństwo majowe zawierzając Matce Bożej i patronom parafii Św. Apostołom Szymonowi i Judzie Tadeuszowi, żywych i zmarłych budowniczych, dobrodziejów i parafian.

7) W sobotę 30 maja w Katedrze Gnieźnieńskiej Ks. Prymas udzieli święceń kapłańskich 5 diakonom naszego seminarium. Obejmijmy nowych kapłanów naszą modlitwą. 

8) Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, kończy się w uroczystość Trójcy Świętej (7 czerwca). W tym tygodniu okazja do spowiedzi świętej  20 min. przed Mszą świętą, z zachowaniem odległości w kolejce i ilości osób w kościele.

9) W związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną w naszej Ojczyźnie i zarządzeniem władz państwowych od 17 maja 2020r. w kościele, może przebywać = Strzyżewo Kościelne: do 25 osób, Jankowo Dolne: do 40 osób. Do liczby tej nie wlicza się kapłana oraz osób posługujących. Do obecności w kościele podczas Mszy św. mają pierwszeństwo, osoby zamawiające intencję Mszalną, które uprzejmie proszę o wcześniejszą obecność danego dnia w świątyni.

10) Po przerwie, do służby przy ołtarzu zapraszam naszych ministrantów, zachowując przepisy w czasie epidemii.

11) Podejmując wciąż modlitwę błagalną o oddalenie epidemii, módlmy się również o tak bardzo potrzebny deszcz i dobre urodzaje. Polecajmy tą szczególną intencję wstawiennictwu Św. Michała Archanioła.

Ks. Sebastian Huebner – proboszcz

Wybrane TRANSMISJE LITURGII

* Transmisja Mszy św. w niedziele:

– godz. 7.00 w TVP 1

– godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program 1

– godz. 9.30 w TV TRWAM,

– godz. 13.00 w TV POLONIA

* Transmisja Mszy św. z Jasnej Góry:

– od poniedziałku do soboty godz. 13.30 w TV TRWAM

* Transmisja Koronki do Bożego Miłosierdzia:

 – codziennie godz. 15.00 w Radiu Maryja

* Transmisja Różańca świętego:

– codziennie godz. 20.20 w Radiu Maryja oraz w TV TRWAM

* Transmisja Apelu Jasnogórskiego:

– codziennie godz. 21.00 w Radiu Maryja oraz w TV TRWAM