NowościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 24. Niedziela ZWYKŁA – 13 wrzesień 2020 r.

1) W dzisiejszą niedzielę,na Mszy św. o godz. 10.00 w Jankowie Dolnym,przeżywamy Uroczystość I Komunii św. Bardzo prosimy wszystkich wiernych, nie uczestniczących bezpośrednio w tej uroczystości, jeśli to możliwe, aby wybrać inną godzinę uczestnictwa w Mszy św.: 8.00 lub wyjątkowo 12.00 w Strzyżewie Kościelnym. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości, a szczególnie Rodzicom dzieci, katechetom z panem Piotrem Jankowiakiem na czele, panu kościelnemu Kazimierzowi, pani organistce Natalii oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia.

2) W najbliższym tzw. Białym Tygodniu Msze św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych: we wtorek, w czwartek i w sobotę o godz. 17.00.               

3) W poniedziałek (14.09) w święto Podwyższenia Krzyża Św., upamiętniające odnalezienie relikwii Krzyża przez św. Helenę w Jerozolimie, w Strzyżewie Kościelnym, po Mszy św. ok. godz. 17.30 poświęcony zostanie odnowiony w lipcu br. krzyż w centrum naszego parafialnego cmentarza i odmówiona litania do Krzyża Świętego. Podczas obrzędu poświęcone zostaną również nasze krzyże, do których przyniesienia zachęcam.

4) W czwartek(17.09) przypada 81. rocz. napadu Związku Sowieckiego na Polskę i Dzień pomordowanych na Wschodzie. Tego dnia podczas Mszy św. będziemy modlić się w intencji wszystkich ofiar tamtego czasu.

5) Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, podobnie jak w ubiegłym miesiącu, również we wrześniu, wyjątkowo Msze św. w intencji zmarłych z tzw. Wymienianek rocznych, ze względu na I Komunię św., będą odprawione za tydzień w niedzielę (20.09) tradycyjnie o godz. 9.30 i 11.00. Odczytanie ich, jak zawsze 10 min. przez rozpoczęciem Mszy św.

6) W przyszłą niedzielę(20.09) o godz. 11.00 w Strzyżewie Kościelnym,  przeżywać  będziemy rocznicę I Komunii św.,przełożoną ze względu na epidemię. Dzieci uczestniczą w niej w albie lub stroju odświętnym (bez świec) i zajmują pierwsze ławki w kościele.

7) Również w przyszłą niedzielę(20.09)w Strzyżewie Kościelnym, odbędzie się comiesięczne spotkanie Wspólnoty Maryjnej im. św. Bernadety Soubirous. O godz. 14.00 nabożeństwo różańcowe w kościele, następnie spotkanie w świetlicy przy herbacie, kawie i ciastku oraz film. Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest pobożność maryjna.                  

8) W Biurze Parafialnym, jest już dostępny kalendarz intencji na nowy rok. Intencje przyjmowane są w godzinach otwarcia biura, od poniedziałku do piątku po Mszy św. (ok. godz. 18.00) lub w sobotę po Mszy św. porannej (ok. godz. 10.00).

9) Składka z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca będzie przekazana tradycyjnie na fundusz remontowo-inwestycyjny.Składam serdeczne Bóg zapłać, za każdą złożoną na ten cel ofiarę.                                                                                                                          

10) W związku z wciąż trwającą sytuacją epidemiologiczną w naszej Ojczyźnie, zgodnie z zarządzeniem władz państwowych przypomina się że: Wierni uczestniczący w liturgii, zobowiązani są do noszenia maseczki wewnątrz świątyni (oprócz kapłana i posługujących) oraz zachowania bezpiecznej odległości. Maseczka obowiązuje także w biurze parafialnym.

11) Polecając się opiece Św. Michała Archanioła, módlmy się szczególnie o zakończenie epidemii, za naszą Ojczyznę i parafie.

Ks. Sebastian Huebner – proboszcz

Terminy Mszy świętych w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek naszych parafii

W kościele parafialnym w Strzyżewie Kościelnym:

Dębówiec – 31 października 2020 r. godz. 9.00

Strzyżewo Smykowe – 14 listopada 2020 r. godz. 9.00

Strzyżewo Paczkowe – 27 listopada 2020 r. godz. 17.00

Strzyżewo Kościelne – 28 listopada 2020 r. godz. 9.00

Ganina – 5 grudnia 2020 r. godz. 9.00

W kościele parafialnym w Jankowie Dolnym:

Kalina – 3 listopada 2020 r. godz. 17.00

Lulkowo – 5 listopada 2020 r. godz. 17.00

Jankowo Dolne – 12 listopada 2020 r. godz. 17.00

* Terminy ustalone według wolnych, dostępnych dat