Bez kategoriiOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 29. Niedziela ZWYKŁA – M I S Y J N A – 18 październik 2020 r.

1) Trwa październikmaryjny miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa te w naszych kościołach parafialnych odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. (ok. godz. 17.30), a w soboty po Mszy św. porannej w Strzyżewie Kościelnym (ok. godz. 9.30). Zachęcam, aby udział w nabożeństwach łączyć z udziałem w Mszy św.

2) W poniedziałek (19.10) przypada 36. rocz. męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W Strzyżewie Kościelnym o godz. 17.00 odprawiona zostanie przy relikwiach Męczennika, uroczysta Msza św. a po niej różaniec w intencji Ojczyzny, rychłej kanonizacji bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz ruchu Solidarność w 40. rocz. powstania, z udziałem przedstawicieli i pocztu sztandarowego NSZZ Solidarność Emerytów i Rencistów Gniezna i powiatu.

3) W najbliższy wtorek (20.10) o godz. 17.00 w Jankowie Dolnym, Msza św. i nabożeństwo różańcowe z udziałem rodziców i dzieci obu naszych parafii, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Podczas Mszy św. dzieciom zostaną poświęcone różance. Po nabożeństwie, kolejne spotkanie organizacyjne w kościele dla rodziców. Informuję, że do 31 października br. włącznie, można zgłaszać dziecko do I Komunii św. w naszych parafiach, przez złożenie specjalnej niebieskiej deklaracji u Ks. Proboszcza, z dołączeniem Aktu chrztu dziecka, jeśli chrzest odbył się poza naszą parafią.

4)  W przyszłą niedzielę (25.10),przeżywać będziemy Odpust ku czci św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza, a jednocześnie dziękczynienie za 20 lat kościoła w Jankowie Dolnym, który został oddany do kultu Bożego 29 maja 2000 roku.Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Radosław Plewa – nowy proboszcz parafii p.w. św. Marcina w Pawłowie. Tego dnia Msze św. o godz. 8.00 i 9.30 w Strzyżewie Kościelnym, o godz. 12.00 w Jankowie Dolnym.

5) Przy wyjściu z kościoła, ze skrzynki zawieszonej na ścianie, można zabrać formularz do wymienianek jednorazowych, które odprawiać będziemy od 3 do 6 listopada po Mszy św. ok. godz. 17.30. Bardzo proszę, aby formularz wypełnić drukowanymi literami i wpisać w górnej lub dolnej części kościółi dzień  w którym mają być odczytane. Formularz można składać w zakrystii. Nie składamy jeszcze Wymienianek Rocznych, które podobnie jak w tym roku będą w łączności z Mszą św. w drugie niedziele miesiąca. Formularze do nowych Wymienianek Rocznych, wyłożone będą po 8 listopada.

6) Składka z drugiej niedzieli miesiąca wyniosła: w Jankowie Dolnym 1.194zł, w Strzyżewie Kościelnym 864zł i została przekazana tradycyjnie, na fundusz remontowo-inwestycyjny. Natomiast ofiary do puszek z Dnia Papieskiego w naszych obu parafiach wyniosły 380zł i zostały przekazane na konto fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom, odwdzięczając się modlitwą, zwłaszcza podczas nabożeństw we wtorki i środy.

7) W poniedziałek (19.10) oraz we wtorek (20.10) biuro parafialne będzie nieczynne. W ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.                       

8) Dziś z racji przypadającej Niedzieli Misyjnej, przy wyjściu z kościoła można nabyć Kalendarz misyjny na rok 2021, w cenie 5 zł.
Pamiętajmy w tych dniach w naszej modlitwie o wszystkich misjonarzach.

9) Polecając się opiece Św. Michała Archanioła, módlmy się szczególnie o zakończenie epidemii, za Ojczyznę i parafie.

36. rocz. męczeństwa
Bł. Jerzego Popiełuszki
19 X 1984 – 2020

Ks. Sebastian Huebner – proboszcz

Terminy Mszy świętych w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek naszych parafii

W kościele parafialnym w Strzyżewie Kościelnym:

Dębówiec – 31 października 2020 r. godz. 9.00

Strzyżewo Smykowe – 14 listopada 2020 r. godz. 9.00

Strzyżewo Paczkowe – 27 listopada 2020 r. godz. 17.00

Strzyżewo Kościelne – 28 listopada 2020 r. godz. 9.00

Ganina – 5 grudnia 2020 r. godz. 9.00

W kościele parafialnym w Jankowie Dolnym:

Kalina – 3 listopada 2020 r. godz. 17.00

Lulkowo – 5 listopada 2020 r. godz. 17.00

Jankowo Dolne – 12 listopada 2020 r. godz. 17.00

* Terminy ustalone według wolnych, dostępnych dat

U W A G A !

W związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną
w naszej Ojczyźnie, zgodnie z zarządzeniem władz
państwowych od 17 października 2020 r. w kościele,
może przebywać 1 osoba na 4m2 w odstępie

= Strzyżewo Kościelne: do 35 osób
= Jankowo Dolne: do 55 osób

(wyłączając kapłana i osoby posługujące).


Do obecności w kościele podczas Mszy św. mają
w pierwszej kolejności, osoby zamawiające intencję Mszalną.