Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 10. Niedziela ZWYKŁA – 6 czerwiec 2021 r.

1) Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W naszych parafiach to dzień szczególnej modlitwy o nową datę i szczęśliwe rozpoczęcie w naszej archidiecezji peregrynacji kopii cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej oraz o dobre przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego
kard. Stefana Wyszyńskiego, któremu ten rok jest poświęcony. Data beatyfikacji, została wyznaczona przez papieża Franciszka
na dzień 12 września br. w Warszawie.

2) Trwa oktawa Bożego Ciała. Msze św. w naszych obu parafiach, w połączeniu z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i procesją wokół kościoła, sprawowane są o godz. 17.00. Zakończenie oktawy Bożego Ciała, od tego roku będziemy przeżywać według dawnej tradycji naszych parafii, czyli wokół danego kościoła przy dwóch ołtarzach wewnątrz i dwóch na zewnątrz. W tym roku będzie to kościół w Strzyżewie Kościelnym i czwartek
10 czerwca, Msza św. o godz. 17.00. Uprzejmie proszę o przygotowanie ołtarzy na zewnątrz kościoła: p. Agnieszkę i Kazimierza Janickich
oraz Wspólnotę Maryjną im. Św. Bernadety Soubirous. (Tego dnia nie ma Mszy św. w Jankowie Dolnym). Zapraszam serdecznie dzieci sypiące kwiatki przed Najświętszym Sakramentem i niosące znaki religijne. Ministrantów i lektorów proszę o obecność w zakrystii 30 min. przed uroczystością.
Na zakończenie uroczystości, poświęcone zostaną w kościele wianki z kwiatów i ziół. Zachęcam do ich przyniesienia.
Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy na uroczystość Bożego Ciała w Jankowie Dolnym przygotowali piękne ołtarze, trasę procesji, uporządkowali teren przy kościele i zaangażowali się na różne sposoby w przebieg tego święta. Szczególne podziękowanie składam dzieciom i ich opiekunom za ogrom kwiatów. *W komunikacie Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie czytamy m.in.: Uczestniczących w procesji obowiązuje zachowywanie odstępu 1,5 m  lub noszenie maseczek. Władze sanitarne rekomendują założenie maseczek, gdyż nie będzie wówczas obowiązkowe zachowanie odległości.

3) W najbliższym tygodniu, odbędzie się na Mszach św. parafialnych o godz. 17.00 Uroczystość rocznicy I Komunii św.: w Jankowie Dolnym
we wtorek (8.06), w Strzyżewie Kościelnym w piątek (11.06). Próby liturgiczne w poszczególnych kościołach parafialnych
o godz. 19.15: Jankowo Dolne – poniedziałek (7.06), Strzyżewo Kościelne – środa (9.06). 

4) W najbliższy piątek(11.06), w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza św. z nabożeństwem i ostatnią procesją wokół kościoła
o godz. 17.00 w Strzyżewie Kościelnym. Tego dnia ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5) Za tydzień w niedzielę (13.06) w Strzyżewie Kościelnym DZIEŃ FATIMSKI, zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe, połączone ze śpiewem Maryjnych pieśni, zakończone Apelem Jasnogórskim, początek godz. 20.15.

6) Niższe Seminarium Duchowne – Liceum Ogólnokształcące z internatem w Częstochowie, zaprasza chłopców, absolwentów klasy 8, szkół podstawowych do niezwykłej szkoły z 70-letnią tradycją. Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania w małych klasach, rozwój duchowy i osobisty, pozwala rozeznać powołanie na wczesnym etapie życia. Jednym z uczniów Niższego Seminarium jest nasz parafianin. Szczegóły rekrutacji
i informacje o szkole na stronie internetowej naszej parafii (w zakładce Aktualności) oraz na www.nsd.niedziela.pl

7) Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 1 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium, w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza.

* Codzienna transmisja Mszy św. z Jasnej Góry od poniedziałku do soboty o godz. 13.30 w Telewizji TRWAM.
Pozostałe, wybrane transmisje podane są poniżej:
*Transmisja Mszy św. w niedziele:
– godz. 7.00 w TVP 1
– godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program 1
– godz. 13.00 w TV POLONIA
* Transmisja Koronki do Bożego Miłosierdzia:
– codziennie godz. 15.00 w Radiu Maryja oraz w  TVP 3
* Transmisja Różańca świętego:
– codziennie godz. 20.20 w Radiu Maryja oraz w TV TRWAM
* Transmisja Apelu Jasnogórskiego:
– codziennie godz. 21.00 w Radiu Maryja oraz w TV TRWAM

Ks. Sebastian Huebner – proboszcz